апрель 2019

Розробка виробництва з виготовлення геліосистем для сфери громадського харчування


Береславська Людмила Сергіївна Береславська Л. С. , Ковальов С. В.
Химия и современные технологии
Abstract / Full Text

Розробка виробництва з виготовлення геліосистем для сфери громадського харчування / Химия и современные технологии : Метериалы ІХ Международной научно-технической конференции студентов, аспирантов и молодых ученых «Химия и современные технологии», 2019. – C. 56


Робота присвячена розробці нової конструкції сонячного колектора і застосуванні його у сфері громадського харчування. Метою роботи є дослідження існуючої конструкції сонячних колекторів, класифікація рідини для геліосистеми, розроблення оптимальної рідини для геліосистем, та як від неї залежить термін служби всієї геліоустановки, обрати шлях для покращення конструкції сонячного колектора.

Сонячні колектори істотно понижають витрати на газ у холодну пору року, особливо у дні з високою сонячною активністю. А в теплу пору практично повністю замінюють підігрів гарячої води. При встановленні додатково фотоелектричних модулів, можна виробляти власну електро-енергію та продавати залишки за «зеленим» тарифом.

При застосуванні сонячного колектора можна здобути такі переваги:

− безпека для навколишнього середовища (установки не виділяють в атмосферу забруднюючі речовини);

− тривалий термін експлуатації, перевищує 20 років;

− мінімальні витрати на утримання установок в процесі їх вико-ристання;

− окупність пристроїв за 2-3 роки;

− пристрої забезпечують задоволення потреби в гарячій воді та опаленні відповідно на 80 і 50%;

− сонячні колектори досить просто підключаються до вже встановлених опалювальних систем;

− їх потужність настільки велика, що дозволяє нагрівати воду навіть у відкритих басейнах;

Найбільша кількість виробничих процесів, в яких використовується тепла і гаряча вода (30-90°C), проходять в харчовій і текстильній промисловості, які таким чином мають найвищий потенціал для використання сонячних колекторів.

В цій роботі вперше пропонується, для покращення роботи теплообмінника, нанесення гальванічного мідного покриття на трубки. Нанесення міді поводиться електрохімічним шляхом з застосуванням слабкого магнітного поля. Це дозволяє зробити поверхневий шар приблизно в двічі твердішим, ніж твердість трубки. Крім того, це дозволяє суттєво (до 2 разів) збільшити площину поверхні трубок, що приведе до підвищення теплопередачі. Проведенні роботи по розробці рідини для геліоситем, однією з умов якої є безпечність для навколишнього середовища.