Examples



mdbootstrap.com



 
Тезисы
апрель 2017

Отримання консерваційного мастила з вторинних енергоресурсів


Григоров А. Б.
Химия и современные технологии
Abstract / Full Text

Ситуація, що склалося на Українському ринку енергоресурсів, обумовлює необхідність негайного впровадження у промисловості енергозберігаючих технологій з використанням у якості сировини вторинних енергоресурсів – побутових (наприклад, поліетиленові вироби) та промислових відходів (відпрацьовані змащувальні оливи).

Зважаючи на це, можна запропонувати технологію, що використовує поліетиленові вироби та відпрацьовані змащувальні оливи як основу для отримання консерваційного мастила та складається з наступних стадій: I – збір та підготовка сировини; II – технологічна переробка сировини та III – компаундування.

На I стадії здійснюється збір та сортування поліетиленових виробів, очищення їх від бруду, а з олив видаляють воду та легкі вуглеводневі фракції методом відстою або вакуумної сепарації. II стадія застосовується тільки для поліетиленової сировини та передбачає здійснення термічної деструкції у реакторі при досить невисоких температурах 400-450ºС і тиску 0,15-0,20 МПа. На III стадії здійснюється приготування мастила додаванням у основу мил Ca (Li) в залежності від робочих характеристик мастила. Слід зауважити, що у більшості випадків відпрацьовані оливи виступають інгібіторами корозії металів, а у мастила на базі поліетилену додатково можна вводити антикорозійні присадки. По запропонованій технології в лабораторних умовах були отримані зразки поліетиленового мастила (МПЕ) та мастила з відпрацьованої трансмісійної оливи SAE 90W-140 (МОО), показники якості яких наведені у таблиці:

Показники якості МПЕ МОО
Зовнішній вигляд Однорідне, бежевого кольору Однорідне, коричневого кольору
Температура каплепадіння, ºС 95 80
Температура сповзання, ºС 78 71
Корозійний вплив на метали Витримує Витримує
Кислотне число, мг КОН /г мастила 0,13 0,94
Вміст води, % (мас.) Відсутня Відсутня

Таким чином, розвиваючи технології використання вторинних енергоресурсів можна задовольнити внутрішній попит на якісні енергетичні продукти, а також зменшити техногенне навантаження на довкілля, що є основними цілями енергетичної стратегії України.