Examplesmdbootstrap.com 
Тезисы
апрель 2019

Розробка рецептури себорегулюючого крему для жирної шкіри


Жовтодід І. І. <img src=" width="22px">Жовтодід І. І. , Авдієнко Т. М.Авдієнко Т. М.
Химия и современные технологии
Abstract / Full Text

Після перехідного віку на шкірі часто залишаються висипи, розширені пори та турбує надмірна жирність. Ці проблеми приносять багато незручностей молодим людям. На сучасному ринку можна натрапити на велике розмаїття  косметичних засобів для проблемної шкіри, але їх склад інколи тільки наносить шкоди, а не лікує її. Найбільш популярними засобами, які застосовують для жирної шкіри є емульсійні креми. Тип емульсії такого засобу повинен бути прямим. Адже зворотні мають більш щільну структуру, яка є не бажаною для жирної шкіри, так як вони залишають повітронепроникну плівку на ній та закупорюють пори.

У науково-дослідній роботі використали пряму емульсію з активною добавкою Ac.Net, яка може суттєво зменшувати виділення шкірного сала, що і являється головною задачею себорегулюючого крему. Активними компонентами добавки Ac.Net є олеанолова та нордигідрогваяретова кислоти в складі осмотичного гелю. Олеанолова кислота блокує перетворення тестостерону в дигідротестостерон, а нордигідрогваяретова кислота регулює ріст клітин та запобігає гіперкератозу і запаленню. А осмотичний гель допомагає контролювати ріст бактерій.

Крем для жирної шкіри повинен бути легким та не залишати плівки на ній, тому приблизно 70% припадає на водну фазу. Рослинні олії, що включені до рецептур, додатково стягують пори, зменшують запалення і, що не менш важливо, являються некомедогенними. Поєднуючи олію виноградних кісточок та чорного тим’яну, отримано  оптимальний жирно-кислотний склад, який збагачує жирну шкіру лінолевою кислотою, якої в даному типі шкіри недостатньо. В якості допоміжних речовин використано: гідролізат протеїнів перлів, який багатий на амінокислоти; вівсяне молочко – знижує запалення шкіри та матує її; азелаїнова кислота – стримує ріст бактерій, які є збудниками запалень. Використані компоненти заспокоюють шкіру, позитивно впливають на її стан, запобігають утворенню запалень та знижують виділення шкірного сала.

Розроблено прості та легкі у приготуванні рецептури себорегу-люючого крему для обличчя на натуральній основі з лікувальними властивостями, які є доступними та економічно вигідними. Проведено контроль якості розроблених рецептур згідно ДСТУ, а для оцінки споживчих властивостей розроблених рецептур використано профільний метод аналізу.