Тезисы
апрель 2017

Гіпоалергенний шампунь для малюків


Ластеженко К. Ю. , Авдієнко Т. М.
Химия и современные технологии
Abstract / Full Text

Серед широкого асортименту косметичних засобів по догляду за дитиною окрему групу складають засоби для миття волосся. Вже з 2-4тижневого віку для промивання волосяного покриву голови дитини можна застосувати шампунь. Актуальним постає питання який саме обрати засіб, адже їх різноманіття вражає. Великої популярності набувають дитячі косметичні засоби, що не містять у своєму складі синтетичних консервантів та агресивних поверхнево-активних речовин (ПАР). Тому питання розробки простих та легких у приготуванні рецептур шампунів для немовлят на натуральній основі залишається відкритим.

Завдання вирішується правильним підбором складу дитячого шампуню, який містить очищену воду, м’які та натуральні ПАР, підкислювачі, D-пантенол, рослинні екстракти.

В запропонованій рецептурі основним поверхнево-активним компонентом обрано лаурил глюкозид, який є м’яким природним пінним агентом та має кондиціонуючий ефект. В якості спів-ПАР використано кокамідопропіл бетаїн (КПБ) – це природна амфотерна поверхнево-активна речовина, яка сумісна з неіоногенними, іоногенними та аніонними ПАР. КПБ також збільшує піноутворення, є стабілізатором піни, має антистатичний ефект. В якості підкислювача доцільно використовувати лимонну кислоту, яка виконує роль регулятора рН. Рівень рН в шампунях для малюків повинен складати 5,5-7.

D-пантенол, що міститься у шампуні, не тільки покращує природний блиск, м'якість і гнучкість волосся, але також захищає його від механічних впливів і робить більш стійким до негативних факторів навколишнього середовища. Здатність пантенола утримувати вологу зберігається протягом тривалого часу.

В якості рослинних екстрактів запропоновано використання екстракту волошки – він має протизапальну, регенеруючу та заспокійливу дії. Здатен регулювати жирність шкіри голови, попереджати розвиток дерматиту, зміцнювати волосяну цибулину. Екстракт алое застосовуємо для інтенсивного зволоження сухої шкіри малюків, її пом’якшення, усунення подразнень та загоєння. Він активно насичує шкіру вітамінами та мікроелементами. Екстракт ромашки широко застосовується в дитячій косметиці як протизапальний та заспокійливий компонент.

Таке поєднання всіх складових шампуню дозволяє віднести його до гіпоалергенних засобів. Розроблена рецептура забезпечує дбайливе очищення шкіри і волосся малюка. Контроль якості проведено відповідно до вимог нормативної документації.