апрель 2019

Вибір полімерного покритя для захисту обладнання виробництва драже


Лобко А. Р. , Зибайло Сергій Миколайович Зибайло С. М. , Науменко О. П.
Химия и современные технологии
Abstract / Full Text

Вибір полімерного покритя для захисту обладнання виробництва драже / Химия и современные технологии : Метериалы ІХ Международной научно-технической конференции студентов, аспирантов и молодых ученых «Химия и современные технологии», 2019. – C. 44


В якості захисного покриття обладнання виробництва драже в роботі розглянуто харчові полімери та гумові покриття.

Гумові покриття широко застосовуються в харчовій промисловості для захисту від корозії. Використовують наступні марки гум в залежності від виду продуктів, з якими вони контактують: ПН − з молочними продуктами в інтервалі температур від −30 до +100ºС; ПТМ – в інтервалі температур від −30 до +140ºС; ПЖ − з рослинними оліями і жирами тваринного походження в інтервалі температур від −30 до +100ºС; ПВ − з борошном, крупою та іншими сипучими продуктами в інтервалі температур від −30 до +70ºС. М’які гуми застосовують для покриття різних апаратів, деталей цистерн та труб.

Пентапластові покриття володіють високою водостійкістю, міцністю, низьким коефіцієнтом тертя по сталі. Вони стійкі до впливу грибкової цвілі, розчинів лугів, кислот та солей. Пентапласт є перспективним матеріалом для покриттів деталей харчового обладнання. Його наносять в порошко-подібному вигляді або з дисперсій в органічних середовищах. Також можливо проводити захист обладнання футерувальними листами та вкладишами з пентапласту.

Дражирувальний барабан повинен виробляти великий обсяг драже, а також мати високу надійність. До складових дражирувального апарату також відносять дозатор для воско-жирової суміші.

Для того, що б уникнути корозії в цьому вузлі рекомендуємо застосовувати гуму марки ПЖ. Завдяки високому опору стиранню гуми і стійкості до складу харчової рідини, що подається в барабан, це покриття продовжить термін експлуатації дозатора, а так само допоможе уникнути збитків у разі непоміченою працівниками корозії.

Так само, незамінними в барабані є внутрішні перегородки, які служать для рівномірного обволакування драже глазур’ю. Для цих деталей запропоновано застосовувати пентапластові покриття. З огляду на їх міцність, а так само низький коефіцієнт тертя по сталі це ідеальний варіант для даного обладнання. За допомогою пентапластового покриття драже буде переміщатися з секції в секцію не торкаючись перегородок і несучи малий знос як перегородок, так і корпусу апарату.

Таким чином, запропоноване в роботі гумове покриття марки ПЖ та полімерне пентапластове покриття завдяки своїм властивостям збільшить зносостійкість деталей дражирувального апарату, а також стійкість до дії корозії, підвищить надійність обладнання.