Examplesmdbootstrap.com 
Тезисы
апрель 2019

Особливості складу рецептури антивікового крему для зрілої шкіри


Фейгенбаум Г. В. <img src=" width="22px">Фейгенбаум Г. В. , Авдієнко Т. М.Авдієнко Т. М.
Химия и современные технологии
Abstract / Full Text

Крем для зрілої шкіри навколо очей потрібно починати застосовувати профілактично ще до появи видимих глибоких зморшок. Його основні функції – сприяти регенерації клітин і відновленню пружності, а також сформувати захисну плівку, яка б не заважала диханню шкіри. Для досягнення ніжної текстури крему важливо, щоб плівка, що утворюється, не була занадто жирною і, водночас, вона не повинна дуже швидко всмоктуватись шкірою. Для вирішення означеної проблеми у виробництві використовуть емульсійні креми, найчастіше у вигляді прямої емульсії. Адже зворотні – менш стабільні та мають великий вміст жирової сировини.

У роботі застосували пряму  емульсію, яка ідеально підходить до використання. Базовий склад рецептури антивікового крему для зрілої шкіри досить простий, але має ряд особливостей. В якості водної фази використали гідролат полуниці, на який припадає приблизно 65% від загальної маси крему. Гідролат полуниці містить глюкозу, саліцилову, яблучну, фосфорну, бурштинову кислоти, вітаміни С, А, В, флавоніди, антоціани. Всі ці речовини сприяють активному відновленню клітин, стимулюють синтез колагену і еластину, продовжують молодість  шкіри.

Важливим активним компонентом, введеним до складу рецептури крему, є пептид Matrixyl synthe 6 – диоксигенирований ліпопептид. Він ефективний у боротьбі з віковими змінами шкіри, сприяє синтезу таких незамінних для краси і молодості шкіри компонентів, як колаген, гіалуронова кислота, фібронектин, ламінін. Тому так необхідно його використовувати у догляді за сухою, тонкою, зневодненою та зрілою шкірою навколо очей. Основні задачі пептиду – регенерація клітин, захист і зволоження, що також забезпечується рослинними маслами, які  володіють високою біологічною активністю (масло шипшини, масло насіння томата та масло сливових кісточок). Як допоміжні речовини використали: гель алое, в якості природного джерела амінокислот, вітамін F, в якості природного антиоксиданту, що сприяє відновленню ліпідного балансу шкіри і формуванню її захисного бар’єру.

Таким чином, використані у рецептурі компоненти, зокрема, пептид Matrixyl synthe 6, який покращує синтез шести основних компонентів шкіри, мають дієвий ефект. Тому розроблена рецептура крему може бути рекомендована для використання в якості лікувального та профілактичного засобу. Проведено контроль якості розробленого зразка згідно з вимогами до косметичних кремів.