Тезисы
апрель 2017

Особливості складу рецептури крему під підгузок для малюків


Василенко О. В. , Авдієнко Т. М.
Химия и современные технологии
Abstract / Full Text

Крем під підгузок застосовується з перших тижнів життя малюків. Його основна функція – сформувати захисну плівку яка б не заважала газообміну, але перешкоджала б дратівливій дії сечі та поту. Для досягнення цієї мети важливо, щоб плівка не була занадто жирною і, водночас, вона не повинна дуже швидко всмоктуватись шкірою. Для вирішення означеної проблеми у виробництві застосовують емульсійні креми, найчастіше у вигляді прямої емульсії. Адже зворотні – менш стабільні та для їх отримання відомо менше емульгаторів. Таким чином, пряма емульсія та використаний в якості додаткового компоненту оксид цинку, підсушуюча дія якого заважає небажаним контактам шкірі з водою – ось дієва рецептура крему під підгузок.

Базовий склад рецептури крему проти попрілостей досить простий, але має ряд особливостей. Приблизно 70% від загальної маси припадає на воду, бо крем для малюків має бути легким та давати не надто жирну плівку на шкірі. Чи не найважливішими компонентами крему під підгузок є емоленти, адже саме вони відповідають за кращий розподіл крему по шкірі та за створення жирової і живильної плівки. Для досягнення бажаного ефекту у складі крему зазвичай використовується суміш емолентів, які відрізняються за характеристиками. В розробленій рецептурі в якості емоленту використано ізопропіл пальмитат, властивості якого відповідають вимогам до дитячої косметики.

Важливими компонентами складу рецептури крему під підгузок є рослинні масла. Чутливій дитячій шкірі потрібні захист і зволоження, що забезпечується м'якими маслами, які не володіють високою біологічною активністю. Так, в даній рецептурі використана суміш з масла ши та масла абрикосових кісточок. В якості допоміжних речовин використано: масло алое в якості природного джерела алантоїну; оксид цинку, що має підсушуючу дію; D-пантенол, який сприяє загоєнню та лікуванню попрілостей; а також вітамін Е, в якості природного антиоксиданту та консерванту.

Використані компоненти позитивно впливають на шкіру малюка, запобігають виникненню  попрілостей. Тому розроблена рецептура крему може бути рекомендована для використання в якості лікувального та профілактичного засобу. Проведено контроль якості розробленого зразка згідно з вимогами до косметичних засобів для малюків.