Examplesmdbootstrap.com 
Тезисы
апрель 2019

Комбінація олій у рецептурі кремового шампуню


Растопшина О. С., Манзюк М. В. <img src=" width="22px">Манзюк М. В.
Химия и современные технологии
Abstract / Full Text

Сучасні шампуні дозволяють не тільки зробити волосся чистими, але і допомагають зупинити їх випадіння, прискорити зростання, надати об’єм і густину. Відомі шампуні, які містять в своєму складі набагато більше корисних речовин, ніж звичайні. Це, так звані, шампуні-креми. Вони досить густі і відрізняються від більшості звичних шампунів матовістю складу.

Шампуні-креми здатні покрити тонкою плівкою кожну волосину на голові, що забезпечує їм додатковий захист і догляд. Шкідливі активні речовини із засобів укладки, бактерії та інша неприємність не здатна проникнути крізь цю захисну плівку. Разом з тим, плівка не дає можливість випаровуватися волозі, яка так необхідна локонам. Крім цього, шампуні-креми захищають волосся від наслідків термоукладки, тобто від укладання феном або праскою.

Ще однією великою перевагою використання кремових шампунів є той факт, що вони мають антигрибковий вплив і здатні запобігти появі лупи. Адже після миття голови подібним засобом вже немає необхідності використовувати маски або бальзами. Волосся ще підживлюється залишковими активними речовинами шампуню. Крім того, після використання кремового шампуню волосся набагато легше розчісується і укладається. При витраті часу у 5-10 хвилин на миття голови, можна не використовувати інші процедури по догляду за волоссям.

Підбирається крем-шампунь аналогічно звичайному шампуню, тобто, відповідно до типу шкіри голови і волосся.

Крем-шампуні складаються з поверхнево-активних речовин, активних компонентів та олій, що підібрані під тип волосся. Найчастіше більшість з нас орієнтується просто на кінцеві властивості тієї чи іншої олії. Кожна олія має неповторну композицію з жирних кислот і неомиленої фракції, тобто вітамінів, фосфоліпідів, фітостеролів, скваленів, флавоноїдів, каротиноїдів та інших. Тому вибір і поєднання рослинних олій в емульсії або масляній суміші відіграє значну роль для консистенції, тактильних відчуттів, часу вбирання і косметичного ефекту.

З метою підбору компонентів рецептури кремового шампуню використана відома німецька теорія комбінування олій. Ця теорія скла-дається з трьох самостійних стратегій:

1. стратегія комбінування олій за спектрами жирних кислот;

2. стратегія комбінування олій за йодним числом;

3. стратегія комбінування олій за розтіканням і послідовності розподілу на шкірі.

Найчастіше використовується перша стратегія комбінування олій. Як відомо, всі рослинні олії в більшій чи меншій мірі містять олеїнову, лінолеву, пальмітоолеїнову, пальмітинову, стеаринову, альфа-ліноленову і гамма-ліноленову жирні кислоти. Для кожної олії характерне переважання певного типу жирних кислот. Розуміючи функції, які ліпіди виконують в роговому шарі, можна вибирати олії і комбінувати їх так, щоб вони доповнювали один одного.

Відповідно до стратегії, всі рослинні олії поділяються на три великі групи: доглядаючі базові олії (70-90% в суміші олій), активні олії (5-10% в суміші олій) і тверді олії − рослинні баттери (10-30% в суміші масел). При цьому, кожна з груп ще включає в себе підгрупи.

У запропонованій рецептурі кремового шампуню для сухого типу волосся використовували комплекс олій, що складається з олії брокколі, олії аргана і олії авокадо. Олія брокколі у догляді за волоссям знімає статичний ефект, не ускладнює волосся, кондиціонує, надає волоссю здоровий блиск по всій довжині, а також ця олія використовується замість силікону. Олія аргани − це цінна олія з унікальним складом по догляду за шкірою і волоссям. Вона відновлює сяйво у тьмяному, неживому волоссі, зволожує суху шкіру голови. Олія аргани містить в собі до 80% жирних кислот, сапонів, токоферолів, поліфенолів, стеролів, вітаміну A, велику кількість вітаміну Е, а також речовини типу антибіотиків і фунгіцидів.

Олія авокадо – справжня природна комора корисних біологічно активних речовин. Містить насичені і мононенасичені жирні кислоти, фосфоліпіди, вітаміни (A, B1, B2, B3 (PP), E, D), амінокислоти і безліч різних мінералів. Сприяє відновленню пофарбованого і пересушеного волосся, допомагає у лікуванні посіченого волосся. Запобігає ламкості, надає натуральний блиск тьмяному волоссю.

Таким чином, скомбінувавши в рецептурі шампуню підібрані базові масла, можна отримати позитивний синергетичний ефект від їх взаємодії і, тим самим, значно підвищити ефективність всієї композиції в цілому. Використання запропонованого кремового шампуню сприятиме зволо-женню сухого волосся, живленню корисними компонентами масел, а також регулюванню водно-ліпідного балансу шкіри голови.