Тезисы
апрель 2017

Розробка рецептури зволожуючої сироватки для обличчя


Миргородська В. Д. , Волнянська О. В.
Химия и современные технологии
Abstract / Full Text

Існує безліч різних класифікацій косметики. Деякі косметологи ділять косметичні продукти на засоби для догляду та декоративні. Доглядаюча косметика підтримує здоров'я шкіри, волосся та інших ділянок тіла.

Доглядаючі засоби – креми, бальзами, гелі, ополіскувачі, сироватки. Їх спільне завдання полягає в тому, щоб відновити природний баланс шкіри після очищення.

Сироватка – це косметичний засіб на масляній або водній основі, який містить величезну кількість біологічно активних речовин в концентрованому вигляді (приблизно в 10 разів більше ніж звичайні креми для обличчя і тіла). Завдяки цьому сироватки справляються з косметичними проблемами швидше і ефективніше. Сироватки обирають не за типом шкіри, а за проблемою яку необхідно усунути.

В якості об’єкту дослідження нами була обрана зволожуюча сироватка для обличчя. Вивчивши базові рецептури різних видів сироваток ми помітили, що основним компонентом для зволоження є гіалуронова кислота, котра дуже добре проникає у шкіру і завдяки цьому разом із нею поступають і інші необхідні для шкіри компоненти.

Базовою рецептурою ми обрали сироватку до складу якої входять такі компоненти: вода, гіалуронова кислота, гель алоє вера, морський еластин с колагеном, рослинний гліцерин, ДЛ-Пантенол, консервант «Оптифен МІТ Ультра». В рецептурі були замінені такі компоненти: гель алоє вера замінена на мед, так як він більш корисний для шкіри та є натуральним компонентом, воду замінили на гідролат смородини, адже даний гідролат містить вітаміни необхідні для шкіри, морський еластин з колагеном – на хітозан, котрий краще зволожує шкіру та обрали інший консервант – прополіс, адже він являє собою природній компонент, який містить багато корисних для шкіри компонентів та є дуже добрим антисептиком.

Під час виконання досліду ми помітили, що в залежності від температури навколишнього середовища гіалуронова кислота по різному розчиняється, а це підтверджує твердження, що сироватку на водній основі краще застосовувати в теплий період, а для зимового періоду краще використовувати сироватку на масляній основі. Всі інші компоненти добре взаємодіють один з одним без проходження побічних та небажаних реакцій.

При кімнатній температурі сироватка добре зберігається, не змінюючи своєї консистенції. З цього можна зробити висновок, що розроблена рецептура сироватки є ефективним засобом по догляду за шкірою обличчя, яка направлена на виконання конкретної дії та зручна у використанні.

Контроль якості зволожуючої сироватки для обличчя було проведено згідно ДСТУ.