Examples



mdbootstrap.com



 
Тезисы
апрель 2017

Розробка зволожуючої губної помади з використанням натуральних барвників та смакових добавок


Медяна Д. В., Мироняк М. О.
Химия и современные технологии
Abstract / Full Text

Губна помада – засіб декоративної косметики, що призначений для фарбування губ.

За складом губні помади являють собою складну суміш жирової основи з дисперсією барвників, перламутрових або білих пігментів, віддушки та активних добавок. Жирова основа в помадах складає 60-70%, воски – 20-30% та барвники – 5-15%. Кожний з компонентів виконує певну функцію.

Віск застосовується в губних помадах для надання засобу необхідної консистенції, еластичності плівці, покращення диспергованості пігментних барвників. Найчастіше застосовуються бджолиний, карнаубський та канделільський воски. Для досягнення найкращого ефекту рекомендовано застосовувати суміш восків – це дозволяє використати більшість позитивних якостей кожного з них і нівелювати їх недоліки.

До складу помади також обов’язково входять рідкі та тверді масла. Вони потрібні для кращого нанесення помади на губи, пом’якшення та зволоження шкіри губ, оскільки містять у своєму складі велику кількість ненасичених жирних кислот – речовин, що відіграють важливу роль у процесах регенерації та поділу клітин шкіри, регулюють водний баланс. Найчастіше застосовуються кокосове масло, какао-масло, рицинову олію, олію абрикосових кісточок та ін.

При виробництві окрім основних речовин, що надають бажану консистенцію, текстуру та визначають основні властивості помади невід’ємною складовою частиною будь-якої декоративної косметики є барвники. Барвники в косметичних засобах є однією з найбільш розповсюджених причин виникнення алергічних реакцій, тому важливо підібрати такий фарбувальний агент, що буде забезпечувати необхідний колір засобу та при цьому проявляти мінімальний вплив на організм та не накопичуватися в ньому.

Для даного косметичного засобу були обрані рослини з фарбувальним ефектом: алкана красильна, марена красильна та аннато. В якості барвників зазвичай використовується подрібнене коріння цих рослин або його екстракти та мацерати. Оскільки колір цих барвників суттєво залежить від кислотності середовища, на основі зміни рН та комбінації різних барвників в одному косметичному засобі нами була розроблена різнокольорова серія губних помад.

Ще одним з обов’язкових компонентів помад є смакові добавки, які спрямовані на маскування неприємного смаку складових компонентів (зокрема, восків). З цією метою найчастіше використовуються синтетичні підсолоджувачі (наприклад, аспартам та сахарин), що мають низку суттєвих побічних реакцій, оскільки при постійному вживанні руйнують видільну систему (нирки та сечовий міхур), та значно підвищують ризик виникнення онкологічних захворювань.

Для використання в якості підсолоджуючої добавки для губної помади, нами планується використати гліцериновий екстракт стевії, який окрім надання продукту приємного смаку буде виявляти загальний сприятливий вплив на увесь організм. Оскільки стевія має антибактеріальні, антигрибкові та противірусні властивості, можливою стає розробка лікувальної губної помади, яка поруч з декоративним ефектом буде мати і додаткові цілющі властивості, наприклад запобігати проявам вірусу герпесу та застуди на губах.

З метою поліпшення властивостей губних помад до їх складу окрім обов’язкових основних компонентів, можуть вводитись і різноманітні  активні компоненти, що покращують якість помади та забезпечують їй додатковий доглядаючий ефект на шкіру губ. Для забезпечення помаді додаткового ефекту зволоження, можуть вводити нами запропоновано використовувати бетаїн – амінокислоту, що володіє широким спектром дії, зокрема активно зволожує, знімає подразнення шкіри, захищає мембрани клітин. Завдяки своїм властивостям бетаїн виступає одним з найбільш ефективних зволожуючих компонентів, тому доречно використати у даному засобі з метою покращення його споживчих характеристик.