апрель 2019

Кастомізація кондитерського виробництва


Сустрєтова Анастасія Михайлівна Сустрєтова А. М. , Ковальов С. В.
Химия и современные технологии
Abstract / Full Text

Кастомізація кондитерського виробництва / Химия и современные технологии : Метериалы ІХ Международной научно-технической конференции студентов, аспирантов и молодых ученых «Химия и современные технологии», 2019. – C. 49


В наш час у зв’язку з розвитком Індустрії 4.0 широко розвивається кастомізація послуг. Кастомізація (від англ. to customize − налаштовувати, змінювати щось, роблячи більш підходить під потреби конкретного споживача) − індивідуалізація продукції під замовлення конкретних споживачів шляхом внесення конструктивних або дизайнерських змін. В кондитерській справі індивідуальність виробів, а також вчасне їх споживання є пріоритетним напрямком розвитку.

Наша робота присвячена модернізації кондитерського виробництва за рахунок впровадження 3D технологій, це дозволить виготовляти ексклюзивний кондитерський виріб для конкретного споживача у конкретний час. Пропонується новий спосіб виготовлення форм для подальшого виготовлення дизайнерських кондитерських виробів. Форми виготовляються за допомогою 3D моделювання за допомогою CAD системи та в подальшому друкуються на 3D принтері. Потім в формі виготовляється кондитерський виріб. Після використання форми її перероблюють і одержаний матеріал може бути знов використаний для виготовлення 3D форми.

Для того щоб виготовити десерт неповторної форми, потрібно спочатку виготовити форму для випікання, застигання чи збирання десерту. Ми пропонуємо силікон, який є досить досконалим матеріалом для виготовлення форми, він м’який, еластичний та досить легко знімається з готового десерту. Різноманіття форми можна досягти використавши силіконові форми, які є практичними у застосуванні та можуть бути виготовлені в унікальному вигляді.

Впровадження 3D технологій в кондитерську промисловість, для того щоб збільшити різноманіття виробів, збільшити інтерес серед споживача та виготовити більш корисну та цікаву продукцію.

3D принтер – це станок з числовим програмним управлінням, який використовує метод пошарового виготовлення деталі. 3D технології набувають популярності, ціна на апаратурне забезпечення зменшується і це дає можливість більш широкого застосувати ці технології.

Модернізація процесу полягає у впровадженні в технологічну лінію з виробництва кондитерських виробів нової технології виготовлення форм кінцевої продукції. Сьогодні кондитерська промисловість – одна із галузей, яка найбільш динамічно розвивається із харчової промисловості. Ця галузь знаходиться в безперервному удосконаленні, так як потребує макси-мального рівня оптимізації процесу виробництва. Тому ми пропонуємо впроваджувати 3D технології для виготовлення унікальних та корисних кондитерських виробів.