Examplesmdbootstrap.com 
Тезисы
апрель 2019

Головні вимоги та перелік CMS-систем для розробки інтернет-магазину


Желізняк В. О. <img src=" width="22px">Желізняк В. О.
Химия и современные технологии
Abstract / Full Text

Обсяг інтернет-торгівлі в світі, за оцінками експертів, в 2019 році досягне 2 трильйони доларів. Як відомо, основним інструментом інтернет-торгівлі є інтернет-магазини, для створення яких застосовуються CMS-системи.

Метою диплома є створення підсистеми продажу товарів, яка дозволяє користувачам онлайн (в своєму браузері або через мобільний додаток) сформувати замовлення на покупку, вибрати спосіб оплати і доставки замовлення, оплатити замовлення. При цьому продаж товарів здійснюється дистанційним способом. Типовий інтернет-магазин дозволяє клієнту переглядати асортимент продуктів і послуг фірми, переглядати фотографії або зображення продуктів, а також інформацію про технічні характеристики продукту і ціни. В типовому інтернет-магазині повинні бути:

Каталог – головний елемент будь-якого інтернет-магазину. Від того, наскільки добре каталог продуманий і наскільки зручний, залежить, чи  зможуть потенційні покупці знайти потрібні товари і зробити замовлення. У кожному індивідуальному випадку вид і структура каталогу залежать, звичайно ж, від товарів, що продаються, але основні вимоги до сторінок каталогу є загальними.

Корзина покупки товарів – форма, я якій відображається кількість, переклік та загальна вартість обраного користувачем товару на замовлення.

Для того щоб реалізувати ці можливості використовуються такі CMS (системи керування вмістом):

Magento – система з відкритим кодом. Це програмне забезпечення створене з використанням Zend Framework (відкритий об’єктно орієнтований PHP-фреймворк).

PrestaShop – система з відкритим кодом, яка написана на PHP, для написання шаблонів використовується Smarty, для створення баз даних використовується MySQL. Система призначена для малого та середнього бізнесу і має більше 310 стандартних функцій для швидкого створення функціонального магазину.

1С-Бітрікс – CMS від россійскої компанії «1С». «1С-Бітрікс: Управління сайтом» дозволяє створювати: інтернет магазини, корпоративні сайти, інформаційні портали, сторінки спільнот, форуми та рекламні сторінки «1С-Бітрікс: Управління сайтом» також включає набір інстру-ментів для просування веб-проектів: E-mail маркетинг, інструменти комуні-кації з клієнтами, веб-форми, опитування, веб-аналітику. «1С-Бітрікс» розроблений на мові програмування PHP.

OpenCart – система з відкритим кодом, призначена для створення інтернет-магазинів. Розповсюджується за ліцензією GNU General Public License. OpenCart може бути встановлено на будь який веб-сервер Apache з підтримкою PHP5 і MySQL. Навколо OpenCart сформувалася велика спільнота (понад 46000 учасників), завдяки якій створено понад 8500 безкоштовних розширень у вигляді додаткових модулів.

Для створення інтернет-магазину була обрана технологія OpenCart, тому що:

– вона використовує сучасну MVC-архітектуру, має підвищену швидкість роботи, vQmod та багатофункціональну адміністративну панель управління контентом (рис. 1).

– ця система дозволяє переглядати історію покупок і статусу замовлення, підтримує різні типи платіжних систем.

– вона має власну систему формування звітів, зручну навігацію та менше споживає серверних ресурсів.

Рисунок 1 – Зовнішній вигляд панелі керування в CMS OpenCart

References
  1. Интересные факты об интернет-торговле [Електронний ресурс] [Режим доступу: https://lemarbet.com/ua/razvitie-internet-magazina/interesnye-fakty-ob-internet-torgovle]
  2. Система керування вмістом [Електронний ресурс] [Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Система_керування_вмістом]
  3. Корзина заказов для интернет-магазина [Електронний ресурс] [Режим доступу: https://semantica.in/blog/chto-takoe-korzina-internet-magazina.html]