Examples



mdbootstrap.com



 
Тезисы
апрель 2017

Базальтопластики на основі модифікованого поліпропілену та комбінованого наповнювача


Пугач В. Є., Чорна О. М., Баштаник П. І., Кузьменко М. Я.
Химия и современные технологии
Abstract / Full Text

Наповнення композиту комбінованим наповнювачем дозволяє покращити його фізико-механічні властивості завдяки синергічному ефекту підсилення полімерної матриці. А при апретуванні наповнювача, здійснюється підвищення адгезії на межі розподілу фаз.

У роботі досліджували композити на основі поліпропілену 21030, модифікованого поліамідом 6. Для підсилення полімерної матриці використовували комбінований наповнювач: базальтові волокна та ряд дисперсних наповнювачів. Ступінь наповнення композиту складав 30 мас.%. Як дисперсні наповнювачі використовували: алюміній(ІІІ)гідро-ксид, каолін [Al2Si2O5(OH)4], тальк (Mg3[Si4O10](OH)2). Вміст дисперсного наповнювача у комбінованому варіювали від 0 до 100 мас.%.

Суміщення полімерної матриці і наповнювача проводили на комбінованому екструдері «ЭД-2,2» при температурі у зоні нормальних напружень 240ºС, а виготовлення стандартних зразків – на литтєвій машині «Kuasy 25x32/1» при температурі по зонах матеріального циліндру литтєвої машини 210-230ºС.

За результатами експериментів встановлено що найкращий вплив на фізико-механічні властивості композитів дає введення дисперсних наповнювачів каоліну та алюміній(ІІІ)гідроксиду (міцність при розтязі базальтопластиків становить 40,0 МПа, а ударна в’язкість за Шарпі – 16,5 кДж/м2). Введення тальку менш ефективно впливає на фізико-механічні властивості композитів.

Знайдено раціональний склад комбінованого наповнювача: 67 мас.% базальтових волокон і 33 мас.% дисперсного наповнювача.

Показано вплив апретування комбінованого наповнювача титанорганічними апретами на механічні властивості базальтопластиків. Базальтопластики на основі модифікованого поліпропілену та комбінованого наповнювача мають низьку густину, високі механічні та теплофізичні властивості, що дозволяє рекомендувати їх як конструкційний матеріал для приладо-, авіа- та машинобудування.